מי באמת המחנך ללהט"ב?

אחד המפיצים העיקריים של התפיסה הלהט"בית בישראל הוא משרד החינוך, המתפקד כשופר לארגוני הלהט"ב. החינוך בעד הלהט"ב עטוף באמירות על מניעת שנאה וגילויי אלימות, מטרה נעלה וחשובה כשלעצמה, אבל תחת הכסות הזו, מדובר למעשה בחינוך להכרה בלהט"ב כדבר ראוי וטבעי!!

תגיות: להט"ב, משרד החינוך,

מי באמת מחנך ללהט"ב

מאת: הרב יצחק זאגא, יו"ר מפלגת האמונה, haemuna.org.il

אחד המפיצים העיקריים של התפיסה הלהט"בית הכפרנית בישראל הוא משרד החינוך. למעשה, משרד החינוך מתפקד כשופר של ארגוני הלהט"ב. החינוך בעד הלהט"ב עטוף באמירות על מניעת שנאה וגילויי אלימות, מטרה נעלה וחשובה כשלעצמה, אבל תחת הכסות הזו, מדובר למעשה בחינוך להכרה בלהט"ב כדבר ראוי וטבעי!!

לו היה משרד החינוך מציג גישה "מאוזנת", היינו – על פי תורת ישראל מעשה הלהט"ב הוא מעשה אסור בתכלית. אך יש גם אנשים החולקים על דעה זו. גם אם דעתם אינה נראית לכם התלמידים, יש להתייחס אליהם בסבלנות ובסובלנות, בלי שום גילויי שנאה או אלימות. כי הדרך הנכונה היא תמיד – לחנך באהבה. המסמך הזה לא היה נכתב..

אבל משרד החינוך לקח עמדה חד משמעית בכל מערכת החינוך כולל החמ"ד - בעד הלהט"ב!

יתירה מכך, אחד המפיצים החשובים של התפיסה הלהט"בית הכפרנית בישראל הוא משרד החינוך. למעשה, משרד החינוך מתפקד כשופר של ארגוני הלהט"ב. החינוך בעד הלהט"ב עטוף באמירות על מניעת שנאה וגילויי אלימות, מטרה נעלה וחשובה כשלעצמה, אבל תחת הכסות הזו, מדובר למעשה בחינוך להכרה בלהט"ב כדבר ראוי וטבעי!!

הדברים חמורים בהרבה, משום שמרצי הלהט"ב, שהוכנסו לבתי הספר ע"י משרד החינוך, אינם מסתפקים בהכשרת התופעה אלא אף מעודדים התנסות ממשית!! לאיתור זהותו המינית "האמיתית" של התלמיד שאולי "אינו מודע לה..". המציאות בשטח קשה.

אחד מתלמידיי, מורה כבן חמישים, שחווה הרצאה כזו בפני תלמידיו, כולל עידוד התלמידים להתנסות ממשית, שאל במהלך ההרצאה המדיחה - "אולי מדובר בבעיה נפשית"? לאחר ההרצאה, הוזמן המורה לשיחת משמעת.

רשת האינטרנט "מפוצצת" במסמכים, תכניות, תקציבים, עידוד להזמנת סדנאות, ומה לא, המעידים על "פעלו" של משרד החינוך בנושא. כך לדוגמא היכנסו לקישור –

http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Shefi/Hitpatchut/ZehutVeNetiaMinit.htm

כדי לתמצת, בחרתי עמוד אחד מתוך אתר משרד החינוך, שפ"י – שירות פסיכולוגי יעוצי, המבטא את מדיניות המשרד.

http://meyda.education.gov.il/files/shefi/miniutumeniatpgia/yom_hahavana2017/mismach_male.pdf

העמוד נכתב בידי הגברת איריס מנדה בן יעקב, מנהלת היחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער, לקראת יום הלהט"בפוביה שנת 17.

כך היא כותבת – "בציבור הרחב עדיין קיימות קבוצות אשר רואות בהומוסקסואליות חטא ותופעה שניתן וצריך להכחידה".

אכן, עדיין קיימות קבוצות שמאמינות בתורת ישראל המצווה, "ואת זכר לא תשכב משכבי אשה, תועבה היא". אך מבחינתה של הגברת, "עדיין" קיימות קבוצות הרואות בזה חטא..

אחר הפתיח הכפרני המזלזל, מבצעת הכותבת תפנית ומדברת על מניעת שנאה, כאילו כדי למנוע שנאה, מוכרחים לקבל את הלהט"ב כדבר טוב וראוי... [יודגש כי זוהי המדיניות הרשמית של משרד החינוך, כפי שעולה ממסמכים רבים המצויים באתר ומבטאים מדיניות זו] –

"ההומופוביה שואבת את רעיונותיה ממיתוסים שגויים ומתפיסות סטריאוטיפיות שליליות המעניקות צידוק לגילויי שנאה..".

לאחר קדימון מניעת השנאה כביכול, ממשיכה מנהלת היחידה הרשמית במשרד החינוך למסע שיווקי מתוקצב של ארגוני הלהט"ב בישראל, ועידוד הזמנתם להרצות בבתי הספר. כאילו שבתפקידה במשרד החינוך, משמשת היא למעשה, כמנהלת השיווק של ארגוני הלהט"ב –

"בכדי לסייע לבתי הספר לקדם את הנושא הלהט"בי במערכת החינוך, פיתח המשרד מערכי שיעור, שמטרתם הגברת המודעות וקידום יחס שוויוני שיועברו על ידי הצוותים החינוכיים. לצד זאת אנו ממליצים לשלב במהלך זה סיפור אישי שיועבר על ידי גורמים שונים מהקהילה הגאה. לצורך כך הקצה משרד החינוך תקציב לקידום העיסוק בנושא. בחודש מרץ 2017 פורסם לראשונה קול קורא שהזמין את כל מוסדות החינוך בארץ, להזמין הרצאות מותאמות גיל, וסדנאות לצוותים חינוכיים ולתלמידים בנושא הלהט"בי. ההרצאות והסדנאות הועברו על ידי גופים חיצוניים המומחים בנושא הלהט"בים ונמצאים במאגר התכניות של משרד החינוך".

"הגופים החיצוניים המומחים" שנמצאים במאגר התכניות של משרד החינוך, הינם ארגוני הלהט"ב - חושן. איגי. הבית הפתוח. מעברים.

ממשיכה מנהלת היחידה במשרד החינוך וכותבת -

"בשבועות הקרובים יפורסם "קול קורא" חדש לסדנאות והרצאות לשנת הלימודים הבאה ספטמבר 2018. מערך ההסברה כולל  שלושה מפגשים. את המפגש הראשון מנחה היועץ/המורה בכיתתו כמפגש ראשוני בנושא שמטרתו הגברת המודעות והכנה לקראת ה"סיפור האישי". את המפגש השני, יעביר נציג הארגון המוזמן והוא כולל "סיפור אישי" מאת חבר בקהילה הלהט"בית. המפגש השלישי, מונחה על ידי מחנך/יועץ לצורך עיבוד וסיכום הנושא בכיתה..".

במרכז הסדנא, סיפור אישי של חבר בקהילה הלהט"בית, לפניו מפגש מכין ולאחריו מפגש מסכם.

בסיום דבריה, מגדילה לעשות מנהלת היחידה במשרד החינוך, ופשוט דוחפת את כלל מערכת החינוך לזרועותיהם של ארגוני הלהט"ב - "אנו מזמינים אתכם לצפות בחומרים אותם פרסמה "היחידה למיניות ומניעת פגיעה בילדים ובני נוער" וכן בפרסומי הגופים החיצוניים המעבירים את התוכניות בנושא הלהט"בי בבתי הספר. המערך  מאת "היחידה למיניות ומניעת פגיעה" כולל הצעות למפגש פתיחה ומפגש סיכום. ניתן לבחור מבין  ההצעות את המפגש  המתאים לכם. יש להדגיש ולציין שפעילות הארגון הלהט"בי רצוי שתתקיים כחלק ממקבץ פעילויות העוסקות בנושא המיניות בשכבת הגיל הנבחרת. בתרשים המצורף תוכלו להכיר את ה"ארגונים הגאים" השותפים למשרד החינוך בשולחן העגול – "באנו להיטיב" המתקיים זו השנה השלישית, וכן את דרכי ההזמנה בהן ניתן ליצור קשר עם הארגונים".

הנה כי כן, כפי שעולה ממסמך זה, וממסמכים נוספים אינספור, משרד החינוך הוא אשר דוחף ומעודד את כל מערכת החינוך, לפנות לארגוני הלהט"ב, ולהכניסם לבתי הספר. הוא גם אישר את "התכניות החינוכיות" של ארגוני הלהט"ב. תכניות מדיחות, שניתן לראותן באינטרנט.

בראיון שנתנה האחראית הנ"ל, בתחילת שנת הלימודים הקודמת, היא אמרה – "לשמחתנו הוקצה סכום של מליון וחצי ₪ למימון פעילויות שנועדו לעבוד על מודעות, דעות קדומות ולהטופוביה. אנחנו מתקצבים הרצאות של גופים להט"בים. עד כה הוזמנו 2500 סדנאות בכל הארץ, כולל הרצאות למורים ולצוותי חינוך. זה מספר עצום. ברגע שהוצאנו תקנה תקציבית נהיה קל יותר גם לבתי ספר באזורים שפחות עשו זאת בעבר..".

לאחרונה, כפי שמעידים מחנכים, החלה לחלחל התפיסה הלהט"בית גם לעבודת משרד החינוך בחמ"ד. ראו לדוגמא המלצת יום המשפחה של מפקחת גני החמ"ד – http://ch7.io/abGG9

כמה ציניות צריך היה כדי לקדם בקולות מצביעי הציונות הדתית את התפיסה ההפוכה.. הצטרפו אלינו למפלגת האמונה. כי עם האמונה – הכל יראה אחרת!  https://Haemuna.org.il